Ilham Aliyev received Minister of International Department of Central Committee of Communist Party of China
• April 2, 2025
• 491 views
On April 2, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev received Liu Jianchao, Minister of the International Department of the Central Committee of the Communist Party of China.
Official welcome ceremony was held for President of Germany Frank-Walter Steinmeier
• 735 views
On April 2, an official welcome ceremony was held for Frank-Walter Steinmeier, President of the Federal Republic of Germany. A guard of honor was arranged for the German President in…