Ilham Aliyev received credentials of incoming Paraguayan ambassador to Azerbaijan
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev received the credentials of Ceferino Valdez Peralta, newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Paraguay, on February 13.
Ilham Aliyev received credentials of newly appointed Belarusian ambassador to Azerbaijan
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev received the credentials of Dmitry Pinevich, incoming Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Belarus, on February 13.
Ilham Aliyev received credentials of newly appointed Turkish Ambassador to Azerbaijan
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev received the credentials of Birol Akgün, incoming Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Turkiye to Azerbaijan, on February 13.