Ilham Aliyev met with Latvian President in Davos
On January 21, Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, met with Edgars Rinkēvičs, President of the Republic of Latvia, at the latter’s request in Davos. Edgars Rinkēvičs fondly…
President Ilham Aliyev met with CEO of Oliver Wyman Group in Davos
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with Nick Studer, CEO of Oliver Wyman Group, on January 20 in Davos. Nick Studer highlighted the potential areas of cooperation…
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev arrived in the Swiss Confederation on January 20 to participate in the World Economic Forum. The head of state was interviewed by…