Ilham Aliyev met with Rais of the Republic of Tatarstan of Russia
On December 17, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with Rustam Minnikhanov, Rais of the Republic of Tatarstan of the Russian Federation. First, the awarding ceremony of…
Ilham Aliyev received Holy See’s Secretary for Relations with States and International Organizations
On December 16, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev received Archbishop Paul Richard Gallagher, the Holy See’s Secretary for Relations with States and International Organizations. Archbishop Gallagher conveyed…