Ilham Aliyev received credentials of incoming ambassador of Yemen
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev received the credentials of Mohammed Saleh Ahmed Turaik, the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Yemen, on December…
Ilham Aliyev received credentials of incoming ambassador of El Salvador
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev received the credentials of Enrique Jaime Calderón, the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of El Salvador, on December…
Ilham Aliyev received credentials of incoming ambassador of Mauritania
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev received the credentials of Sid Ahmed El Bekaye Hamadi, the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Mauritania,…